STRAŻACY Z OSP SIECHNICE ZAPRASZAJĄ NA SPOTKANIE “CZY WIESZ JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED POŻAREM?”

Z inicjatywy strażaków z OSP z terenu Gminy Siechnice w dniach 12.09 i 19.09 zostanie zorganizowane szkolenie dot. zasady używania gaśnic. Odbędzie się ono w tartaku „Groblice” w Zębicach.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00., a zakończy o 14.00. Na początku przedstawione zostaną zasady używania gaśnic wraz z pokazem praktycznym (stanowisko nr 4 “używanie gaśnic”).

Na wydarzeniu będzie istniała możliwość zalegalizowania gaśnic samochodowych (stanowisko nr 1 “legalizacja gaśnic”).

Na najmłodszych będzie czekał wóz strażacki (stanowisko nr 5 “lanie wody”) oraz grupa ratownicza, która z wyszkolonym psem (przewodnikiem) pokaże jak uchronić się przed atakiem zwierzęcia (stanowisko nr 3 “atak psa”).

Na ostatnim stanowisku mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zasadami postępowania udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławienia lub utraty przytomności (stanowisko nr 2 “pierwsza pomoc”).

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo limitowania ilości osób, które będą uczestniczyć w wydarzeniu z uwagi na pandemię COVID-19. Przypominamy również wszystkim o obowiązku noszenia maseczki oraz utrzymywania dystansu społecznego wynoszącego 1,5 m.

Szczegóły dostępne są na mapie poniżej.