COOLturalna KLASA- OSTATNIE WARSZTATY

2 kwietnia, czyli w rocznicę urodzin słynnego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI. Z tego też powodu, odbywające się w dniach 30-31 marca 2022 warsztaty COOLturalnej klasy poświęcone zostały ulubionemu przez dzieci gatunkowi literackiemu, jakim jest bajka.
Zajęcia opracowane i poprowadzone przez Magdalenę Zdrodowską rozpoczęły się krótkim wstępem teoretycznym, podczas którego uczniowie klas 1-3 wymienili charakterystyczne cechy bajki, utrwalili sobie pojęcia takie jak morał czy bajkopisarz, oraz wspólnie doszli do wniosku, że bez czarnego charakteru dobro ostatecznie nie mogłoby wygrać ze złem.
Kolejnym etapem zajęć było odczytanie przykładów krótkich wierszowanych bajek autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej z pięknie ilustrowanej ręką Katarzyny Boguckiej książki Dyrdymałki.
W końcu, po krótkiej rymowanej rozgrzewce uczniowie zmierzyli się ze stworzeniem własnego utworu! W toku grupowej burzy mózgów powstały piękne, humorystyczne bajki. Było bardzo kreatywnie i wesoło.