“BATUTA” podsumowanie pracy chóru szkolnego

Zespół BATUTA w roku szkolnym 2019-2020 brał aktywny udział w występach, apelach, konkursach oraz w różnych wydarzeniach szkolnych, w których godnie prezentowaliśmy Naszą Szkołę na różnych szczeblach.

Najważniejsze z wydarzeń:

W marcu 2019 roku odbył się II Gminny Konkurs Piosenki o Żołnierzach Wyklętych – zespół BATUTA zajął I miejsce oraz wygrał nieodpłatny wyjazd na Wileńszczyznę w lipcu. Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Odra-Niemen. Opiekunem grupy była Pani Ania Całka. W wyjeździe brały udział przedstawicielki zespołu: Ola Siemasz (kl.8A), Amelia Stanek (kl.7B), Julia Warmińska  (kl.8A). Celem wycieczki było zwiedzanie Wilna i miejsc związanych z Operacją Ostra Brama, spotkania z Polakami – kombatantami AK z Wilna, udział w oficjalnych uroczystościach na Cmentarzu na Rossie, składanie zniczy i okolicznościowych szarf biało-czerwonych na kwaterach AK.

W dniu 15.11.2019 odbył się XVII FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH w Szkole Podstawowej nr 8 im. J. Piłsudskiego we Wrocławiu. Naszą Szkołę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny BATUTA i zajęliśmy 3 miejsce.1.   

Koncert świąteczny 14.02.2020 przygotowany przez Batutę oraz Zespół Muzyczny klas 4 i 5 wraz z innymi uczniami naszej szkoły, którzy mogli zaprezentować swoje talenty. Śpiewane były kolędy, pastorałki oraz składane były świąteczne i noworoczne życzenia.

W tym roku 28 lutego 2020 szczególnie uroczyście obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości brało udział ponad 50 uczniów z różnych klas, między innymi “Zuchy” przygotowane przez Panią Ewelinę Kwiecień , zespół artystyczny z klas 6-8 przedstawił program poetycko-literacki przygotowany przez Panią Annę Kuczyńską, Zespół muzyczny klas 4 i 5 oraz zespół “Batuta” pod kierownictwem Pani Ireny Madej.

Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Pan Mariusz Różnowicz jako przedstawiciel gminy, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej Pani Elżbieta Świech, Przedstawiciel Rady Rodziców Pan Norbert Kottas.

Chciałam wszystkim serdecznie podziękować za pracę i zaangażowanie w tym roku szkolnym. Zarówno Zespołowi Muzycznemu klas 4 i 5, wszystkim uczniom biorącym udział w występach i oczywiście całemu zespołowi Batuta.  Sukcesy, jakie osiągamy, są wynikiem wkładu pracy i pasji każdego z Was.

Był to trudny rok, dlatego życzę wszystkim dobrego wypoczynku na wakacjach, dużo słońca, przyjaciół, pozytywnych przeżyć i wrażeń.

Do zobaczenia z nowymi pomysłami w następnym roku szkolnym! Opiekun szkolnego chóru “Batuta” Irena Madej