Szkolne koło wolontariatu “Wylosuj anioła”

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.

Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa. Akcja jest prosta – wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuję. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa? 🙂

Co trzeba zrobić?

1. Trzeba mieć  kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)

3.  Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać?

Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję 🙂 Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (koniecznie na osobnej kartce dołączonej do koperty) (może dziecko będzie chciało skontaktować się później)

4. Wrzucić ją do skrzyni bądź przekazać opiekunowi Wolontariatu Szkolnego „Ciemne Typy”.

Zapraszamy na naszą stronę na facebook’u, gdzie umieszczamy wszystkie szczegóły naszej akcji 🙂
https://www.facebook.com/wylosuj.aniola/