“CHWALCIE ŁĄKI UMAJONE”-Szkolny Konkurs Plastyczny dedykowany był uczniom klas I – III. Zadaniem było narysować przydrożną kapliczkę z figurą lub obrazem Matki Bożej wśród przepięknej, majowej przyrody. Format i technika wykonania pracy była dowolna. Zdjęcia prac laureatów poniżej.

Maj to chyba najpiękniejszy okres w roku kalendarzowym. W tym czasie na polach żywiąca nas Matka Natura w pełni budzi się z zimowego odrętwienia. Przyroda wokół nas wybucha zielenią. Na polach słonecznym odcieniem rozkwita rzepak, na łąkach pojawiają się kaczeńce i mlecze. Rozkwita bez, pojawiają się konwalie, tulipany. Rozbudzone życie rozkwita i przynosi radość wszelkiemu stworzeniu na ziemi.
Jest jeszcze inny obraz maja. To wieczorna cisza wypełnionego wonią kadzideł kościoła i ciepły podmuch wiatru przy przydrożnej kapliczce. Módl się za nami! – wypowiadane równym głosem łączy ze sobą wiernych zgromadzonych na nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny w kościołach i kaplicach całej Polski. Panno Święta – módl się za nami i dalsze wersy Litanii Loretańskiej przetaczają się po naszej Ojczyźnie, w gorącej modlitwie do Matki Chrystusa.

ANTONINA DOBOSZ KL.1B
LENA ROMANOWICZ KL. 1B
SZYMON STILGER KL. 2B