Szkoła Podstawowa nr 1 w Siechnicach


Idź do treści

Menu główne:


WYJAZD EDUKACYJNY KLAS IIa i IIIa DO HYDROPOLIS WE WROCŁAWIUDnia 01.12.2017 uczniowie klasy IIIa i IIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Siechnicach uczestniczyli w wycieczce do centrum nauki i wiedzy o wodzie - Hydropolis znajdującego się we Wrocławiu.
Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy o wodzie oraz ukazaniu jej z różnych fascynujących perspektyw. Wyjechaliśmy o godzinie 11:30 autokarem. Do Wrocławia dotarliśmy około godziny 12:00. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie. Następnie zgłębialiśmy tajniki oceanów, batyskafem śladami Jamesa Camerona,
odkrywając tajemnice zatopionego Titanica. Poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zwierzęta, aby przetrwać w podmorskich głębinach. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej,
metody racjonalnego gospodarowania wodą. Dzieci zachwyciły przede wszystkim: wir wodny, łódź podwodna, interaktywna mapa Wrocławia, ruchoma makieta Ziemi.
Rozmach wystawy wywarł na nas ogromne wrażenie. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na zajęcia warsztatowe. Dzieci miały możliwość poeksperymentowania z wodą.
Wizyta tutaj może być połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna, angażująca forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoli na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie.
Dzieci były zachwycone i poprzez zabawę wiele się dowiedziały.[Klikając w zdjęcie uzyskasz jego powiększenie]


Powrót do treści | Wróć do menu głównego